12 ТРАВНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ

12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Хоча фактично святу вже більше ста років, офіційно воно було засновано тільки в 1971 році.

День медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію – міжнародну раду медичних сестер.

Вперше служба сестер милосердя була організована під час Кримської війни англійкою ФлоренсНайнтінгейл (12.05.1820 – 13.8.1910). Всесвітній день медичних сестер за рішенням Міжнародної організації Червоного хреста є саме в її честь, в день її народження – 12 травня.

В медичному коледжі теж відбулися заходи з приводу професійного свята медичних сестер. Оскільки свято співпало з днем відкритих дверей, студенти продемонстрували «Історичну паузу» майбутнім вступникам та їх батькам, розказали про переваги навчання на спеціальності Сестринська справа та важливість професійної роботи медичної сестри як в давнину так і на сучасному етапі.

      Студенти ІІІ курсу спеціальності «Сестринська справа» виконали ролі жінок-медиків – представників різних історичних епох:

  • Клеопатра – єгипетська цариця, яка створила перші косметичні засоби для жінок;
  • Євпраксія Мстиславівна – дочка київського великого князя Мстислава Володимировича, онука Володимира Мономаха. З молодих років вивчила народну медицину, лікувала хворих. Автор наукового трактату «Мазі» — першої відомої на Русі медичної праці;
  • Повитуха – жінка, яка приймала пологи в українських жінок;
  • Лінда Річардс – медична сестра, яка розробила перший температурний листок;
  • ФлоренсНайтінгейл – медична сестра, в її честь заснована медаль, якою нагороджуються видатні медичні сестри в усьому світі;

Також студенти спеціальності Сестринська справа разом з викладачами Славопас Вітою Анатоліївною таТкачук Оленою Ігорівною підготували інформаційних блоки на теми: «Лауреати медалі імені ФлоренсНайтінгейл», «Видатні теоретики медсестринства», «Роль медичної сестри в воєнні часи».

Студентки ІІІ курсу спеціальності «Сестринська справа» проводили вимірювання артеріального тиску майбутнім вступникам та їх батькам, давали рекомендації щодо контролю АТ, нормалізації харчового раціону та способу життя, профілактиці артеріальної гіпертензії.

  Завідувач відділення сестринської справи Славопас Віта Анатоліївна продемонструвала майбутнім вступникам техніку забору крові з вени та виконання підшкірної ін’єкції. Під її контролем та за допомогою студенток Сестринської справи усі бажаючі мали змогу освоїти самостійно методику виконання цих маніпуляцій.

Шановні,  наші любі,  медичні сестри , прийміть з нагоди цього свята найщиріші вітання! Бажаємо Вам міцного здоров’я, творчої наснаги, професійних здобутків, достатку, гармонії у взаєминах з пацієнтами.

Нехай Ваш благородний фах сприятиме людям у збереженні найціннішого — здоров’я, нехай майстерність супроводжуватиме кожен Ваш професійний крок, нехай людська вдячність і любов повертається до Вас сторицею.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *